Ostoja nad Baryczą

Agroturystyka i Hipoterapia

Historia naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Jest to gospodarstwo agroturystyczne, które mieści się w uroczym zakątku Doliny Baryczy, w Wierzowicach Małych. Wieś leży w południowo-zachodniej Polsce w gminie Góra, w województwie dolnośląskim. Przed 1945 rokiem wieś znajdowała się na terytorium Niemiec.

W latach 1920 – 1929 we wsi znajdowała się gospoda, pałac, gorzelnia i pomnik poległych w I-szej wojnie światowej. Pomnik można nadal oglądać choć jest już nadgryziony zębem czasu.

Wieś posiadała również szkołę, która potem pełniła rolę świetlicy, a w obecnej chwili jest zamieszkiwana przez rodziny.

Gościmy Państwa w domu wybudowanym w 1935 roku. Na posesji znajduje się również stodoła powstała w roku 1929, która służy nam obecnie jako siodlarnia.

Nasze gospodarstwo otoczone jest lasami, w których po duktach leśnych można jeździć konno oraz smakować z krzaków jeżyny i borówki. Jesień natomiast jest czasem urodzaju grzybów. Obszar Doliny Baryczy jest terenem objętym programem Natura 2000.

Naszą wielką pasją są konie, zatem zapraszamy na jazdy konne dla początkujących jak i zaawansowanych. Jazdy mogą odbywać się na terenie naszego gospodarstwa, a z osobami bardziej zaawansowanymi, możemy wybrać się w teren. Dla najmłodszych są oprowadzanki na naszym kucyku szetlandzkim z których na pewno będą zadowoleni.

Można tez u nas skorzystać z zajęć hipoterapeutycznych z licencjonowanym instruktorem hipoterapii.

Do dyspozycji gości na terenie gospodarstwa jest miejsce na ognisko, oraz możliwość zrobienia grila. Można również pograć w badmintona, siatkówkę czy piłkę nożną. Dla osób wolących spokojniejszy wypoczynek mamy hamaki, i sporą ilość gier planszowych.

W naszym gospodarstwie wypoczywać można przez cały rok, zapraszamy więc Państwa serdecznie do obcowania z naszymi zwierzętami i przyrodą o każdej porze roku.

Gospodarstwo zapewnia bezpłatne WiFi oraz prywatny parking.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na to, że posiadamy dość duże psy nie wynajmujemy pokoi dla rodzin z małymi dziećmi.

 

Anna Styrna

Hipoterapia

Kontakt

Ostoja nad Baryczą – Agroturystyka – Hipoterapia
Anna Styrna
Wierzowice Małe 28
56-200 Góra